Kompakt ipari ultrahangos tisztító berendezések
FELHASZNÁLÁSI TERÜLETEK:
FIZIKAI JELLEMZŐK, MELYEK FONTOSAK
AZULTRAHANGOS TISZTÍTÁSNÁL:
Kiegészítő felszerelés, amely
megkönnyíti a munkát:
A tisztító készülék alapvető felszerelése mellett, az elektromosan csiszolt rozsdamentes acélkosár
biztosítja a sikeres és praktikus tisztítást.
ULTRAHANGOS TISZTÍTÁS MŰKÖDÉSI ELVE
A hang, mint a forrásból terjedő mechanikai rezgés van meghatározva. Az ultrahangostisztításhoz nagy ultrahang-energiára van szükség. A PIO piezoelektronikus jelátalakító erőteljes hanghullámot gerjeszt, mely tovaterjed a tisztító közegben (vegyszerben). A rezgéstartomány 30 - 40 kHz között változhat. A hanghullám áthatol a tisztító közegen és úgyn. kavitáció jön létre: mikrobuborékok gyors keletkezése és beomlása, Intenzívhatóerővel. A kavitáció minden nedves felületet megtisztít, eltávolítja a szennyeződést a felületekről, és a vakfuratokról. A kavitáció jelensége nagy helyi hő- és nyomáshatással bír. A kavitáció működési elvét számos feladatnál előnyösen alkalmazhatjuk (tisztítás, emulgeálás, homogenizáció, stb...)
HŐMÉRSÉKLET
A hőmérséklet növekedésével csökken a felületi feszültség és a viszkozitás, de nő a gőznyomás ami csökkenti az ultrahangostisztítás hatásfokát. Ugyanakkor a hőemelkedés pozitívan befojásolja a tisztító szerek vegyi hatását.
Kísérletekkel bizonyított, hogy a vizes oldatokban 45-55C fokon válik maximálissá a kavitációs jelenség. Ebből következik, hogy - tekintettel a folyadék vegyi összetételére - érdemes kitapasztalni az optimális hőmérsékletet.